Kukësi merr tre pikë shumë të rëndësishme në Laç

Laçi-Kukësi  1-2

10′ Guindo/ 26′ Rashiti, 53′ Ebert

Laci:Selmani,Kurti,Velkovski,Turkaj,Ziko,Manellari,Barjamaj,Ujka,Spahiu,Guindo,Mazrekaj Tranjer:Gentian Mezani

Kukesi:Tafas,Dragoshi,Ebert,Bytyçi,Ndreca,Abdu,Sh.Taipi,Basha,Gj.Taipi,Rashiti,Domi Tranjer:Rrahman Hallaçi

Arbitra:Kreshnik Barjamaj,Ani Koçiaj,Xhuljo Mani(Tirane),Indrit Myrtja(Shkoder) Var:Kridens Meta(Tirane) Avar:Egin Doda(Tirane) Delegat:Besnik Çela(Tirane) Vezhgues:Idriz Gashi(Durres)

Kukesi ka mar nje fitore mjaft te vuajtur ne nje nga transfertat me te veshtira. Ne Laç skuadra e Rrahman Hallaçit mposhti vendasit me shifrat 2-1.Ndeshja do te niste me mire per kurbinasit e Gentian Mezanit pasi me Guindo do te gjenin golin e avantazhit qe ne minuten e 10-te. Kukesi nuk do te vononte dhe vetem 16 minuta me pas do te vendoste baraspeshen me Atdhe Rashitin.

Permbyjsa e madhe do te vinte ne minuten e 52-te kur Ebert do te perfitonte nga nje pasiguri e Selmanit per te tundur rrjeten e vendasve. Laçi kembngul per golin e barazimit por djemte e Hallaçit do te gjenin golin e trete por sistemi Var ne kete moment behet protagonist dhe e anulon golin e Gjelbrim Taipit pasi e konsideroi si faull ndaj gardianit te Laçit.

Në minutat e mbetura shifrat nuk do te ndryshonin dhe tashme,verilindoret fitojne duelin direkt per mbijetes dhe len keshtu zonen e ftohte te renditjes. Pas kesaj fitoreje Kukesi arrin në kuoten e 31 pikeve ne vendin e 7-te, ndersa Laçi zbret ne te 8-tin me 30 pike. Kjo eshte java e katert per kurbinasit pa fitore ne kampionat.