Laçi fiton derbin me Kastriotin, por mbetet jashtë Kupave të Europës

Laçi-Kastrioti 3-0(Ujka 27,69,90+1)

Laçi:Selmani,Roganoviç,Alla,Turkaj,Ziko,Manellari,Bibo,Ujka,Spahiu,Guindo,Mazrekaj Tranjer:Stavri Nica

Kastrioti:Sali,Zogaj,Bejzade,Sulka,Kodra,Onanuga,Karakaçi,Arapi,Greca,S.Selmani,Çela Tranjer:Emiljano Çela

Gjyqtare: Adrian Beqiraj,Jetmir Podgorica,Delin Kasa,Daniel Vrapi Var:Klodian Shahini Avar:Egin Doda

Laci mer nje fitore pa shume mundim perball nje Kastrioti qe ishte inekzistent ne fushe  me po te njejtin autor Laçi shenon tre here. Pikerisht Sexho Ujka ne minuten  27 gjen golin e pare dhe me pas ne pjesen e dyte ne minuten e 69 realizon golin e dyte. Serish ne minuten e pare shtes Ujka shenon tripleten e pare dhe duke mbyllur gjithe takimin ne shifrat 3-0.

Fitore e paster kjo per kurbinasit, por kombinimi i ndeshjeve te tjera dhe sidomos ajo e e luajtur ne Ballsh, ku Vllaznia mundi Bylisin vendas, e vendos Laçin në vendin e peste te tabeles se klasifikimit duke e lene jashte Kupave te Europes.