Saturday, December 9, 2023

LAJMI I FUNDIT-BOKS/ Vllaznia shpallet kampione për të 25-tën herë

Lexo

BOKS-Vllaznia e drejtuar nga trajneri Zef Gjoni dhe koleget e tij Lazarin Vila, Besnik Limani dhe Jetmir Kuci, shpallet kampione ne boks per te 25-ten here.

Finalet e Kampionatit Kombetar te boksit te zhvilluara ne pallatin e sportit “Fahrie Hoti” kane perfunduar pak minuta me pare, ku pas Vllaznise, ne vendin e dyte eshte renditur Tirana dhe ne te tretin Teuta.

Krahas trofeut te titullit kampion si ekip, nga ekipi i Vllaznise u shpallen 7 kampione kombetare si individe: Rifat Bajrami, Emanuel Koco, Ani Haxhillari, Renato Nasufi, Arjon Kajoshi, Senad Drini, Nelson Hysa, si dhe Elsedita Selaj per femra. I pranishëm në ditën e tretë finale ishte edhe inspektori i sportit pranë Bashkisë Shkodër, Alban Hasani.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img