Sunday, February 25, 2024

Osmani: “Të rinjtë kanë potencial, është e vështirë të luajnë me këto rezultate por e kanë treguar veten. Duhen ndryshime”

Lexo

Vllaznia është mposhtur me rezultatin 3-0 ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Superiore. Pas ndeshjes, trajneri i Vllaznisë, Qatip Osmani, foli për MCN TV:

“Pjesa e parë për t’u harruar, nuk funksionuam. Nuk dallonim momentet ku duhet të sulmohet e pozicionohet. Pjesa e dytë më e mirë por pa realizim. Të rinjtë kanë potencial, në këto momente ndoshta është e vështirë të luajnë me këto rezultate. Megjithatë e kanë treguar veten e tyre.

Jo vetëm që e mendojmë merkaton e janarit, por na duhet vërtet lojtarë me plot fjalë që të jenë përforcime. Vllaznia në këto ndeshje kur kam qenë unë ka patur ngritje. Na duhet një freski, por ka edhe 3 ndeshje dhe të shohim si do të shkojë.

Gabimet në mbrojtje? Ne edhe pse e analizuam lojën me Laçin, i morrëm golat. Folëm për të mbuluar hapsirat, por nuk ka disiplinë taktike e cila u shfaq në pjesën e parë. Nëse shihni golat që kemi pësuar sot janë të ngjashme si ato ndaj Laçit.

Është e qartë si gabuam, nuk ka justifikime. Nuk i dallojmë momentet kur të sulmojmë e kur të pozicionohemi. Edhe kur sulmojmë e bëjmë presing, e linim kundërshtarin të marrë top dhe ktheheshim me vonesë. Gabuam.

Çfarë do të ndodhë me Vllazninë? Kështu është evidente që nuk shkon, duhet patjetër ndryshime.”

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img