Thursday, February 22, 2024

Partizani arrin objektivin kryesor në merkato, Eros Grezda mbërrin në “Arenën e Demave”

Lexo

Ishte përfolur prej kohësh, por tashmë është firmosur marrëveshja mes Partizaznit dhe Eros Grezdës. Ish lojtari i Kombëtares ka zgjedhur te vazhdojë karrieren te kampionët e Shqipërisë. Drejtuesit e Partizanit po bëjnë maksimumin për të ruajtur grupin e plotë të titullarëve, teksa nga ana tjetër po punohet për të forcuar ato pak pika, ku skuadra nevojë për më shumë forcë. Grezda tashmë ështe një tjetër goditje e rëndësishme për të kuqtë para sfidave të Champions League dhe për sezonin e ardhshëm.

Ardhja e Zoran Zekic ka lehtësuar punën për transferimin e sulmuesit të kombëtares në kryeqytet. Ato njihen shumë mirë me njëri-tjetrin pasi në sezonin 2017-2018 kanë qenë të dy pjesë e Osijekut në Kroaci ku Zekic ishtë trajner.

Ish-sulmuesi i Kombëtares, vjen pas një sezoni të vështirë me 18 zbritje në fushë, 493 minuta në total, ku ka shënuar një gol me hungarezët e Zalaegerzeg. Pjesën e parë e kaloi në Manisë.

Tifozët e Partizanit kanë qenë ato që kanë zyrtarizuar Grezdën te Partizani:

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img