Thursday, April 18, 2024

Projekti “More Than Football”, KF Vllaznia takimin e radhës e zhvillon në gjimnazin “Oso Kuka”

Lexo

Pas disa takimeve të tjera të mëparshme, si në Medresenë “Haxhi Sheh Shamia”, Gjimnazin “28 Nëntori”, Shkollës Austriake “Peter Mahringer”, KF Vllaznia në kuadër të projektit More Than Football”, mbërrin në Gjimnazin, “Oso Kuka”.

Stafi KF Vllaznia vazhdon takimet në kuadër të nismës #MoreThanFootball me nxënësit e Gjimnazi “OSO KUKA” – Faqja Zyrtare, në vendin ku suksesi sportiv dhe akademik janë në harmoni.

Përveç promovimit të vlerave të sportit, promovojmë futbollin e femrave ku pjesë e panelit të diskutimit ishte edhe presidenti i KFF Vllaznia z.Lazer Matija.

Një diskutim shumë i veçantë ku ndanë eskperiencat dhe pasionet për sportin futbollisti Kevin Dodaj, kapitenia e femrave Ezmiralda Franja si dhe disa nxënësit që ishin të angazhuar në fushën e futbollit.

Mirënjohje për të gjithë stafin organizues të gjimnazit “Oso Kuka”.”, shkruhet në postimin që klubi kuqeblu ka bërë në faqen e tij zyrtare.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img