Superiore U-21/Teuta dhe Vllaznia ndajnë nga një pike, barazim 1-1

Lexo

Asambleja e Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier zgjedh për kryetar, Ilias Haxhirajn

Ilias Haxhiraj, është kryetari i ri i Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier. Haxhija mori votat e duhura në punimet...

Brdariç, me “dhimbje koke” për sfidën e së dieles me Kastriotin

Vllazninë e pret një ndeshje jo pak e vështirë të dielen në transferten krutane. Një sfidë ku të dyja...

Vllaznia më e mira e Kampionatit Dimëror të Atletikës: 12 medalje individuale, dhe Franko Burraj sportisti më i mirë i aktivitetit

12 medalje, 5 të arta, 5 argjenda, 2 të broxta, si dhe Franko Burraj, sportisti më i mirë i...

Teuta-Vllaznia 1:1 (Shënues: Kapllani 12’/Pusi 10’)

Formacioni i Vllaznisë: Qarri, Shimaj, Paloka, Pusi, Smajli, Hoxha, Kalaja, Leka, Muliu, Dede, Çoba. Trajner: Paul Sibson(U aktivizuan gjatë ndeshjes: Ivziku, Peku, Rrasa,Osmani)

21 vjeçarët e Teutës dhe të Vllaznisë kanë ndarë nga një pikë në ballafaqimin e javës së 10-të të Kampionatit Kombëtar Superiore U-21. Ndeshja në fjalë e zhvilluar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit  ka filluar mjaft mirë për skuadrën kuqeblu, e cila që në dhjetëminutëshin e startit të takimit e ka parë veten në avantazh.

Kjo ka ndodhur në minutën e 10-të, kur Gledian Pusi shënon për  skuadrën e drejtuar nga anglizi Paul Sibson. Një avantazh që krijoi përshtypjen sikur Vllaznia do ta kishte të lehtë menaxhimin e kësaj ndeshje, dhe në fund të largohej me tre pikë nga Durrësi.

Por, gëzimi i kuqebluve ka zgjatem dy minuta, sepse vendasit e kanë barazuar shumë shpejt rezultatin. Ka qënë një penallti e dhënë në favor të Teutës, e cila është goditur saktë nga Kapllani. Barazim 1 me 1, i cili edhe pse gjatë pjesës tjetër ndeshjes ka pasur jo pak tentativa nga të dyja palët për të shënuar golin e fitores, rezultati i barabartë kja qëndruar në fuqi deri në përfundimin e krej ndeshjes

Pas javës së dhjetë të Kampionatit Kombëtar, Superiore U-21, Vllaznia mbetet e treta në tabelën e klasifikimit me 18 pikë të grumbulluara, ndërkohë që kryesojnë Dinamo dhe Tirana me nga 19 pikë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -