Thursday, April 18, 2024

Teuta del nga zona e ftohtë, mposht 3-0 Erzenin në “Niko Dovana”

Lexo

Teuta 3-0 Erzeni (27′ Lloci, 38′ Beqja, 53′ Daci)

Teuta mori një fitore shumë të rëndësishme për mbijetesën. Durrsakët, triumfuan pastër me rezultatin 3-0 ndaj Erzenit në derbi, në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Kategorinë Superiore.

Golat e Lloci, Beqaj dhe Daci, i dhanë 3 pikë të arta skuadrës së Edi Martinit. Me këtë fitore, Teuta kalon Erzenin dhe tani mban vendin e tetë me 28 pikë, ndërsa shijakasit në vendin e parafundit me 26 pikë.

Gara për mbijetesën bëhet interesante, pasi tashmë rrezikon edhe Laçi i vendit te shtatë me 30 pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img