Thursday, February 22, 2024

(Video) Trajneri i Vllaznisë U-19, Edmond Doçi, flet për ecurinë e skuadrës në këtë sezon dhe premton fitore ndaj Teutës në fundjavë

Lexo

Ekipet e Akademisë së Futbollit Vllaznia luajnë këtë fundjavë ndeshjet e javës së gjashtë të Kapionatit Kombëtar të moshave. 19 vjeçarët e drejtuar nga trajneri Edmond Doçi do të presin në stadiumin “Reshit Rusi” Teutën e Durrësit, kur kanë lënë pas një ndeshje në transfertë me Laçin e shoqëruar me jo pak probleme, gjë të cilën e shpreh në prononcimin e tij, trajneri Edmond Doçi.

Megjithatë, duhet thënë se në këtë fillim kampionati, edhe pse niveli i lojës ka qënë cilësor, rezultatet e Vllaznisë U-19 kanë patur oshilacione.

Në përballjen e së dieles ndaj Teutës së Durrësit, tekniku Doçi premton vetem fitore.

Sezonin e kaluar, trajneri Edmond Doçi ka arritur një supersukses duke fituar dy trofetë e vitit me ekipin U-17, ndërkohë që edhe këtë sezon pritet suksesi i radhës me ekipin e 19-vjeçarëve.

(Video) Intervista me trajnerin Edmond Doçi dhe pamje nga seanca stërvitore e ekipit U19)

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img