Friday, April 19, 2024

Enea Jorgji, gjykon sot duelin e “Loro Boriçit”, Vllaznia-Egnatia

Lexo

Ndeshjen më të rëndësishme të javës së 24-të, Vllaznia-Egnatia, sektori i gjykimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, ia ka besuar arbitrit më të mirë shqiptar, elbasanasit Enea Jorgji. Bashkëpunëtorë të Jorgjit në këtë ndeshje janë asistëntët, Denis Rexha nga Tirana dhe Fatmir Lama nga Durrësi. Gjyqtar i katërt është Adrian Beqiraj nga Tirana.

Në sistemin VAR dhe AVAR janë dy gjyqtar të kolegjumit të Elbasanit, Emanuela Rusta dhe Emigers Ganxhi. Delegat i FSHF-së është Petrit Brahja dhe vëzhgues Klajdi Kola, që të dy nga Tirana.

Trupa gjykuese e ndeshjes, Vllaznia-Egnatia:

Arbitër kryesor:Enea Jorgji(Elbasan)

Asistent 1:Denis Rexha(Tiranë)

Asistent 2:Fatmir Lama(Durrës)

Arbitër i 4:Adrian Beqiraj(Tiranë)

Var:Emanuela Rusta(Elbasan)

Avar:Emigers Ganxhi(Elbasan)

Delegat:Petrit Brahja(Tiranë)

Vëzhgues:Klajdi Kola(Tiranë)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img