Abissnet Superiore, Java e 12-të luhet në tre ditë. Kryendeshja, Tirana-Vllaznia, të shtunën, ora 13:00, në “Selman Stërmasi”

Lexo

Shqipëria U-16 fiton miqësoren e parë me Malin e Zi U-16 në Podgoricë

Mali i Zi U16 – Shqipëri U16          0-1(Shënues: Nuredini 64’)Formacioni i Shqipërisë: Leonard Kolgecaj, Davide Avdullari, Enea Elmazi, Murselo Dervishi,...

(Video) Vllaznia humb në shtesë Superkupën e Shqipërisë. Kuqeblutë tashmë të përqëndruar tek kampionati, presin të hënën Egnatian në “Loro Boriçi”

 Ashtu siç pritej, Superkupa e Shqipërisë ka dhuruar emocione pa fund. Tirana kampione e Shqipërisë dhe Vllaznia fituese e...

Vllaznia ka lënë pas fitoren shumë të rëndësishme të realizuar në transfertë të shtunën e kaluar me Kukësin, falë atij goli spektakël shënuar nga Ersin Hakaj, dhe tashmë është tërësisht e përqëndruar tek ndeshja e radhës.

Njëri prej çifteve të javës së 12-të të kategorisë Abissnet Superiore, është ai Vllaznia-Tirana. Një supersidë kjo, që në fakt, siç është bërë me dije edhe më herët, sipas kalendarit të FSHF-së, duhej të zhvillohej në stadiumin “Loro Boriçi”, por duke qënë se në tapetin e barit të këtij stadiumi po bëhet proçesi i rimbjelljes së barit  në mënyrë që fusha të jetë gati për ndeshjen e Ligës së Kampioneve të Europës në futboll femra, me mirëkuptim të të dy klubeve, është vendosur që ajo të luhet në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit.

Një zhvendosje e tillë ka brenda mirëkuptimin që kjo ndeshje t’i llogaritet Tiranës si ndeshje brenda, në mënyrë që në dy fazat e tjera, të tretën dhe të katërtën, takimet me bardheblutë, Vllaznia ti luajë në fushën e saj të stadiumit “Loro Boriçi”. Një gjë e tillë tashmë është zyrtare, madje tashmë është miratuar edhe dita dhe orari, të shtunën ora 13:00. Kjo do të jetë edhe ndeshja e vetme e kategorisë së Superiore që do të luhet ditën e shtunë, ndërkohë që ditën e diele në program janë tre ndeshje, të cilat që të tria do të luhen në orën 13:00.

Kalendari është ky: Partizani-Bylis, ndeshje kjo që për herë të parë në një ndeshje Superiore do të luhet në stadiumin e ri të klubit Partizani, për të vijuar me Kastrioti-Kukësi që luhet në stadiumin e Kamzës dhe Egnatia-Laçi në stadiumin e Rrogozhinës. Çifti i fundit i javës së 12-të të kategorisë Superiore, Teuta-Erzeni, luhet të hënën e ardhshme në stadiumin e Rrogozhinës për shkak se fusha e stadiumit “Niko Dovana” është në punime e sipër.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -