Wednesday, February 21, 2024

Abissnet Superiore-Java e 17-të luhet në dy ditë, spikat klasikja Tirana – Vllaznia

Lexo

Superiorja kthehet në fundjavë me javën e 17-të. Të shtunën do nisë pikërisht me dy prej skuadrave të cilat mbyllën javën me ndeshjet e djeshme. Partizani dhe Egnatia do të luajnë më datë 16-të,për shkak të angazhimit që do kenë në finalen e Superkupës,më 20 dhjetor.

Kështu takimi i parë do jetë mes Kukësit dhe Partizanit në “Kukës Arena” ora 13:30. Në anën tjetër Egnatia do udhëtojë në transfertë. Dinamo do e presë atë në stadiumin “Niko Dovana” dhe takimi do luhet në 17:00.

E diela ka në kryeqendër klasiken e Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë,që do marrë jetë në “Selman Stërmasi” prej orës 13:30. Po në të njëjtën orë, Erzeni dhe Teuta sfidojnë njëra-tjetrën në “Arena Egnatia”. Skënderbeu në anën tjetër mbyll sërish javën. Korçarët presin në stadiumin e tyre Laçin,me takimin që nis në orën 17:00.

E shtunë

Kukësi-Partizani(13:30)

Dinamo-Egnatia(17:00)

E diel

Tirana-Vllaznia(13:30)

Erzeni-Teuta(13:30)

Skënderbeu-Laçi(17:00)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img