Monday, July 22, 2024

Abissnet Superiore, nis me surpriza. Egnatia potente e Kupave të Europës mundet në shtëpi nga Skënderbeu debutues

Lexo

Egnatia-Skënderbeu  0-1 (Shënues: Yuri 59’)

Nis me surpriza Kampionati Kombëtar i kategorisë Superiore. Egnatia fituese e Kupës së Shqipërisë në fuqi si dhe pjesëmarrëse dinjitoze në Kupat e Europës, u mund në shtëpi nga Skënderbeu debutues në këtë sezon futbollistik.

Një gol i shënuar nga braziliani Yuri Merlim, i dha fitoren korçarëve në rikthimin e tyre në Superiore.Pas pjesës së parë të mbyllur pa gola, në të dytën Egnatia u shfaq më kërkuese, ndërsa që në start, Fernando u ndal nga shtylla.

Rrogozhinasit ishin të pafat edhe në fund të ndeshjes, teksa përsëri panë që shtylla tu mohonte golin e barazimit.Skënderbeu merr kështu 3 pikët e para në kampionat, ndërsa Egnatia tregon se e pret një kampionat i vështirë përpara.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img