Wednesday, February 21, 2024

Abissnet Superiore-Sot dy ndeshjet e para të javës së 18-të, Vllaznia-Skënderbeu dhe Teuta-Dinamo

Lexo

Java e 18-të e Abissnet Superiore që është edhe e fundit për vitin 2024, luan sot dy ndeshjet e para. Janë dy përballje, njëra më interesante se tjera. Përballja mes Vllaznisë dhe Skënderbeut që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” duke nisur nga ora 17:00, ka vlerën e një “bilete” për në katërshen kryesuese të fazës finale. Ndërkohë që sfida thetër që luhyet në të njëjtën orë në stadiumin “Niko Dovana” është  shumë e rëndësishme për të dyja ekipet, pasi luftohet  për mbijetesën dhe që vendos shumë për objektivat e dy skuadrave.

Ndeshjet e tjera të javës së 18-të të Superiores do të vijojnë të shtunën me çinftin Laçi-Kukësi, ndërkohë që të dielën në program janë dy duelet e fundit të kësaj jave që mbyllin edhe vitin 2023.

Në Rrogozhinë do të përballen, Egnatia me Tiranën  dhe në Tiranë, Partizani-Erzeni.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img