Wednesday, February 21, 2024

Erjon Bastari, gjykon sot sfidën Vllaznia-Skënderbeu. Superiore-Java e 18-të

Lexo

Vllaznia-Skënderbeu, ndeshja që do të luhet pasditen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi” duke nisur nga ora 17:00 do të gjykohet nga arbitri tiranas, Erjon Bastari. Ky është vendimi që sektori i gjykimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë për bilbilin kryesor të kësaj sfide.

Ndërkohë, në n dihmë të Bastarit janë dy asistentët, Emigers Ganxhi dhe Rexhep Muzhaqi, që të dy të kolegjumit të arbitrave të Elbasanit. Sokol Bebja i kolegjumit të Tiranës është në ropin e gjyqtarit të katërt.

Ndërkohë, në sistemin VAR dhe AVAR do të jenëFlorjan Lata i kolegjumit të Durrësit dhe Elvis Gjoka i kolegjumit të Lezhës.

Ndërkohë, delegat i FSHF-së është Agim Mone(Tiranë) dhe  vëzhgues, Fiqiri Haxhiraj(Tiranë)

Trupa gjykuese e ndeshjes, Vllaznia-Skënderbeu

Arbitër kryesor:Erjon Bastari(Tiranë)

Asistent 1:Emigers Ganxhi(Elbasan)

Asistent 2:Rexhep Muzhaqi(Elbasan)

Arbitër i 4:Sokol Bebja(Tiranë)

Var:Florjan Lata(Durrës)

Avar:Elvis Gjoka(Lezhë)

Delegat:Agim Mone(Tiranë)

Vëzhgues:Fiqiri Haxhiraj(Tiranë)

Fatos LAMAJ

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img