Abissnet Superiore-Sot, tre duelet e fundit te javes se 24-te, spikasin derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana dhe Teuta-Vllaznia

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Dita e sotme eshte e garantuar te prodhoj spektakel teksa tre ndeshje do të mbyllin javen e 24-t te Kategorise Superiore. Vemendja kryesore eshte te derbi mes Tiranes dhe Partizanit ne oren 19:00 në stadiumin “Air Albania” me te kuqt si prites. Bardheblute me nje fitore do te shkeputeshin plot 6 pike larg dhe mund te jete nje goditje qe largon rivalet direkt per titullin kampion.

Gjithsesi ndeshja e pare per sot luhet në Laç, teksa kurbinasit presin Kukesin ne oren 13:00 ne nje perballje direkte per te shmangur zonen Play-Out. Dy ekipet jane ngjitur ne renditje dhe fitorja eshte kusht per secilen.

Ne oren 16:00, në Niko Dovana,Vllaznia sfidon Teuten e cila eshte ne formen me te mire te kampionatit. Shkodranet duan te perfitojne nga derbi dhe nje fitore do t’i rikthente serish pretendent serioz per titullin.

Dy ndeshjet e par ate javes se 24-t u luajten dhe fiksuan keto rezultate: Egnatia-Kastrioti 4-1 dhe Bylis-Erzeni 1-1.

Dje

Egnatia-Kastrioti 4-1, Bylis-Erzeni 1-1.

Sot

Laçi-Kukesi 13:00, Teuta-Vllaznia 16:00, Partizani-Tirana 19:00.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -