VeriuSport

Pezullohet kampionati i basketbollit në Kosovë

Situata përkeqësuese e COVID-19 në Kosovë ka detyruar autoritetet vendase të pezullojnë aktivitetet sportive në palestra, mes të cilave edhe sportin e basketbollit, kampionati i të cilit është ndër më interesantet në rajon. Një vendim i tillë është marrë...

Asamblea e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së më 18 dhjetor

Asamblea e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së  do të mbahet në 18 dhjetor 2020. Një gjë e tillë është vendosur sot gjatë mbledhjes së zakonshme të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së të mbajtur në ambientet e Federatës së Futbollit nën...

Vllaznia- FC Minsk, çifti i turit të dytë të Uefa Champions League (video)

Trajneri shkodran Nikolin Leka komenton shortin e hedhur sot në Nion të Zvicrës. Sfida në fjalë do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” në njërën prej datave, 18 ose 19 nëntorhttps://youtu.be/4YCeQjP80uA

Miqësorja, Shqipëri-Kosovë, 11 nëntor ora 16.00 në “Elbasan Arena”

Miqësorja e paralajmëruar ditë më parë nga federatat përkatëse të futbollit, Shqipëri dhe Kosovë do të luhet të mërkurën e ardhshme të 11 nëntorit në stadiumin “Elbasan Arena”. Burime zyrtare nga FSHF bëjnë të ditur se është përcaktuar edhe...

Kled Dibra, shkodrani besnik i një dekade me lezhjanët e Besëlidhjes

Shkodra dhe Lezha, si dy qytete fqinje me njëra tjetrën kanë një traditë bashkëpunimi të kahershme në fushën e sportit dhe konkretisht atë të futbollit. Natyrisht, që për vete nivelin dhe potencialin që disponon Vllaznia, futbollistët shkodranë kanë qënë...

4 ndeshje në 7 ditë, mos është pak si shumë për tapetin e “Loro Boriçit ?!

Nga e diela e 1 nëntorit në të mërkurën e 4 nëntorit, stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës priti tre ndeshje futbolli, dy për meshkuj dhe një për femra. Sipas radhës, e para ishte turi i parë i Kupës së...

Futboll-Kategoria e dytë. Ada sfidon Klosin në transferte, vendos dopieta e Ardi Frrokut

Klosi-Ada 0:2(Shënues Ardi Frroku 50’, 62’)E enjte, 5 nëntor 2020, ora 14.00, stadiumi “Liri Ballabani” i qytetit të BurrelitAda: Besnik Ndoj, Alban Bashaj, Juri Bilali, Ani Ferhati(kapiten), Paulo Gurini, Tonin Ndreca, Aldien Puka, Gledia Malaj(  Klajdi Tetovaj 80’), Donald...

Futboll Kategoria e parë-Burreli i Nikajt shpërthen që në javën e parë

Burreli - Veleçiku 5-2Golat : Vecaj '2 ; Dodaj '7 ; Rraboshta '43 ; Rexhepi '57 ; Stana 77’E mërkurë, 4 nëntor 2020, ora 14.00, në stadiumin “Liri Ballabani” të BurrelitBurreli: Miraka, Dodaj, Danaj, Sefgjinaj, Hasa(Dedgjonaj 66), Rexhapi(Punavija 79’),...

Futboll-Kategoria e parë-Grupi A, fitojnë Besëlidhja, Burreli, Dinamo, Oriku

E mërkura ka shënuar fillimin e Kampionatit Kombëtar edhe për kategorinë e parë të futbollit shqiptar, e cila që në start kë regjistruar rezultate interesante. Në grupin A ku janë të inkuadruara kryesisht ekipet veriore, Beslidhja, Burreli, Dinamo dhe...

About Me

1337 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News