VeriuSport

Lamtumirë profesor Vili!

Lamtumirë profesor Vili!Keqardhje dhe dhimbje pa fund për ndarjen nga jeta të profesorit të atletikes shkodrane dhe asaj shqiptare, por edhe profesorit, pedagogut dhe nismëtarit të themelimit të Departamentit të Edukimit Fizik në Universitetin “Luigj Gurakuqi”të Shkodrës. Biseduam gjatë...

Ngushëllimet e ish sportistëve të profesor Tufit

Vera Bregu-Ish atlete e VllaznisëLamtumire Profesor Vili! Gjithmon do te kujtoj me rrespektin me te madh!Pushofsh ne paqIzmir SmajlajNje lajm i trishte per mua sot, per ndarjen nga jeta e trajnerit tim te dashur Vildan Tufit.  Njeriu i cili...

Ngushëllimet e autoriteteteve për Vildan Tufin

Ilir Meta-President i Republikes së ShqipërisëMe shumë dhimbje mora lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të Mjeshtrit të Madh, Profesor Vildan Tufit, personalitetit të shquar dhe të padiskutueshëm të sportit shkodran dhe kombëtar.Humbje shumë e madhe dhe e...

Atletika shqiptare në zi! Ndahet nga jeta në moshën 75 vjeçare Mjeshtri i Madh, Vildan Tufi

Mëngjesi i dieles ka rezultuar fatal për Mjeshtrin e Madh të atletikes shkodrane dhe asaj shqiptare, Vildan Tufi. Pas një sëmundje të rëndë që e mundonte prej kohësh, profesori i nderuar ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare. Një...

Vëllezërit Rraboshta me ambicje të mëdha në krye të KF Murlani

Klubi i Futbollit Murlani është klubi më i ri i futbollit i krijuar në Shqipëri. I themeluar në fillim të këtij viti nga dy vëllezërit Përparim dhe Bledar Rraboshta, klubi në fjalë ka pasur një ecuri shumë të shpejtë...

Volejboll femra-Nora Deda, premton një Vllazni cilësore

Ekipi i Vllaznisë në volejboll për femra duket se ka gjetur qetësinë e duhur. Pasi ka kaluar një përiudhe jo pak konfuze falë problematikes që shoqëroi për shumë kohë këtë skuadër, drejtuesit e Sport Klub Vllaznia dhe bashkisë Shkodër...

Basketboll meshkuj-Amerikanët Harding dhe Madisom të kënaqur në Shkodër

Ashtu si edhe sezonin e kaluar në formacionin e Vllaznisë do të ketë përsëri basketbollistë amerikanë. Quincy Harding dhe Ricky Madisom është dyshja e ardhur nga përtej oqeanit për të veshur këtë sezon sportive fanelen e Vllaznisë. Ato kanë...

Basketboll-Trajneri Bledar Gjeçaj kërkon Ligë Unike edhe me femrat

Më së fundmi,pas një periudhe të gjatë ndërprerje ekipet kuqebu të lojrave me dorë janë rikthyer për të zhvilluar seancat stervitore në mjediset e pallatit të sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës. Një gjë të tillë e ka bërë edhe...

“Nderi i Kombit” për legjenden e gjallë të futbollit shqiptar Sabah Bizi

Sabah Bizi, një nga figurat më të mëdha futbollistike, i ashtuquajtur “legjenda e gjallë” e futbollit shkodran dhe atij shqiptar është nderuar nga Presidenti i Republikes me titullin e lartë “Nderi i Kombit”. Ceremonia zyrtare e dorëzimit të këtij...

Futboll-Shkrihet Vllaznia B, kuqeblutë do të përfaqësohen me Vllazninë U-21

Vllaznia B, skuadër e cila funksiunoi për disa vite si pjesë e kategosë së parë dhe të dytë nuk do të jetë më. Me një vendim të marrë nga drejtuesit e Klubit të Futbollit Vllaznia, kjo skuadër është shkrirë....

About Me

6915 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...