VeriuSport

Kupa e Shqipërisë, luhen ndeshjet e turit të parë, Vllaznia mund 7-0 Devollin dhe kualifikohet në turin e dytë

Ashtu siç ishte planifikuar, sezoni futbollistik 2020-2021 ka nisur me Kupën e Shqipërisë, e cila turin e parë e luajti me një ndeshje teke. 32 skuadrat pjesëmarrëse në këtë tur ishin të ndara në dy grupe, A dhe B....

Mjeshtri i Madh i Basketbolli shqiptar, Renato Radoja mbush 81 vjeç. Urime, jete të gjatë profesor!

I madhi i basketbollit shkodran dhe atij shqiptar, Renato Radoja mbush plot 81 vjeç. Një nga emrat më të spikatur të koshit shqiptar, ku përpos Vllaznisë ka përfaqësuar edhe klubet e Tiranes dhe Partizanit me të cilët ka fituar...

Kupa e Shqipërisë Vllaznia-Devolli, të dielen, ora 13.30 në “Loro Boriçi”

Futbolli rikthehet në fushën e lojës. Në fakt, zyrtarisht sezonin e hapen ekipet e Superliges së moshave me ndeshjet e lujtura diten e shtunë ku surprizen e këndshme e bëri KF Shkodra që sfidoi Partizanin në kryeqytet duke e...

Test pozitiv i Vllaznisë U-21, mund Teuten në miqësore 2 me 4

Për sezonin e ri futbollistik 2020-2021, Federata Shqiptare e Futbollit ka programuar rikthimin e kampionatit të 21 vjeçarëve, një kampionat ky që më heret është quajtur kampionati i Shpresave. Sipas orientimit nga strukturat e federates, ekipet U-21 do të...

Starton Superliga e moshave në futboll, KF Shkodra e nis me dy fitore në transferte ndaj Partizanit

Ekipet e moshave të Superliges së futbollit shqiptar për kategorinë U-17 dhe U-19 janë të parët që startuan sezonin e ri futbollistik 2020-2021 duke lënë pas periudhen e bojkotit dy mujor me protogonist ekipet e para të Superliges. E...

Këshilli Bashkiak Shkodër-Çështja Vllaznia shoqërohet me tension në sallë

E paralajmëruar të fillonte në oren 17.00 të së premtes së 30 Tetorit 2020, mbledhja e Këshillit Bashkiak Shkodër ka nisur 30 minuta me vonesë. Në 12 pikat e rendit të ditës që kreytarja e këtij institucioni Brisela Kadija...

Urime kampioni Smajlaj, jete të lumtur bashkëshortore!

Ishte mësuar të merrte urime të shumta për sukseset që shënonte në sportin e atletikes. Por, mbrëmja e së premtes së 30 tetorit ishte krejt e veçantë për kampionin shkodran Izmir Smajlaj, pasi është nata që i ka dhënë...

Java e parë e Superiores, Vllaznia-Apolonia, ora 16.45 në “Loro Boriçi”

Ndërkohë që Kupa e Shqipërisë ka përcaktuar kalendarin dhe oraret e ndeshjeve të turit të parë, ku çifti Vllaznia-Devolli do të luhet në oren 13.30 të së dieles, Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar edhe oraret e ndeshjeve të...

About Me

7535 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News