Femra

Vllaznia e futbollit femra, në pritje të shortit për grupet e Ligës së kampioneve. Të hënën e 3 tetorit, ora 13:00 mësohen kundërshtarët

Vllaznia e futbollit të femrave nuk ka kohë për pushim. Festa e fitores të së mërkurës ndaj kampiones së Ukrainës, Vorskla Krarkiv si dhe kualifikimi në fazën e grupeve të Ligës së Kampione të Europës ka vijuar edhe të...

Futboll Femra-Prag Europiani U-19. Trajneri Kreshnik Krepi shpall listën e grumbullimit. 4 shkodranet Synaj, Kodra, Borci, Tanushi pjesë e saj

Kombëtarja shqiptare U-19 për vajza do të nisë nga kjo e enjte grumbullimin në kuadër të ndeshjeve të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2023 për këtë grupmoshë.Shqipëria është shortuar në grupin B2, së bashku me Letoninë, Armeninë dhe...

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, uron Vllazninë e futbollit femra për suksesin e kualifikimit në grupet e Ligës së Kampioneve të Europës

Suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, e cila mbrëmjen e së mërkurës eleminoi kampionen e Ukrainës duke u kualifikuar në 12-të skuadrat më të mira të Europës ka marrë vemendjen e kreut të FSHF-së, Armand Duka, i cili...

Festë në Shkodër. Vllaznia e futbollit të femrave shkruan historinë. Fiton 2-1 me ukrainaset e Vorskla Kharhiv dhe kualifikohet në grupet e Ligës së...

Vllaznia- Vorskla Kharkiv 2-1(Shënuese: Paterson 35′, Berisha 88′ / Korsun 85′)Me barazimin 1-1 në ndeshjen e parë dhe fitore në të dytën 2-1 përballë Vorskla Krarkiv të Ukrainës, Vllaznia në futboll për femra është kualifikuar në grupet e Ligës...

Latest News

- Advertisement -