Kategoria Superiore

(Pas ndeshjes) Ramadani, i kënaqur për barazimin në Shkodër, shtohet besimi për mbijetesën në Superiore

Të marrësh barazim ndaj një Vllaznie që një javë më parë mori lavde të jashtëzakonshme për lojën që bëri ndaj Tiranës është arritje për çdo skuadër. Dhe, kur arrihet një gjë e tillë nga një skuadër si Egnatia që...

(Pas ndeshjes) Brdariç, i zhgënjyer që nuk fituan ndaj Egnatias, kritika lojtarëve të tij

Përpara ndeshjes, tekniku i kuqebluve Brdariç ishte shumë entuziast se përballjen me Egnatian do ta fitonin mepatjetër, ndërkohë që barazimi e ka zhgënjyer. Një gjë të tillë e ka shprehur edhe pas ndeshjes duke shprehur pakanqësi ndaj futbollistëve të...

Zhgënjen Vllaznia, Egnatia i merr një barazim të merituar në “Loro Boriçi”

Vllaznia- Egnatia 1-1(Shënues: Krymi71’ /Ademi 40’E premte, 21 janar 2022, ora 16.45, Stadiumi “Loro Boriçi” i ShkodrësVLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Dianje, Bulatoviç(Hakaj 32'), Krymi, Jonuzi, Kruja(Çoba 32'), Da Silva(Heriç 89'), Gjurgjeviç,(Mustedanagiç 32'), Aralica. Trajner: Tomas BrdariçEGNATIA: Puja, Imeralilaj(Kacbufi 90'),...

Pas pak, ora 16.45 në “Loro Boriçi”, Vllaznia-Egnatia

Të dyja skuadrat, Vllaznia dhe Egnatia, të cilat do të përballen pas pak në “Loro Boriçi” duke filluar nga ora 16.45 kanë mbërritur në stadium dhe janë duke zhvilluar nxemjen e zakonshme në fushën e blertë.Ndërkohë, trajnerët kundërshtarë, Thomas...

Vllaznia-Egnatia, hap sot javën e 17-të të Abissnet Superiore, Brdariç fikson formacionin

Ora 16.45 e ditës së sotme, e premte 21 janar 2022, shënon startin e javës së 17-të të Kategorisë Superiore të futbollit shqiptar me duelin Vllaznia-Egnatia.Në pritje të kësaj ndeshje, kuqeblutë kanë zhvilluar pasditen e djeshme seancën fundit anti-Egnatia....

Incidentet në “Air Albania”, 100 mijë lekë gjobë nga Disiplina për Tiranën dhe Vllazninë

Ngjarjet e ndodhura gjatë përballjes, Tirana-Vllaznia të luajtur të shtunën e kaluar në “Air Albania” kanë detyruar Komisionin e Disiplinës pranë FSHF-së të ndëshkojë me gjobë të dy klubet përkatëse për shkak të sjelljes së tifozërive respektive në tribunat...

Egnatia, me tre mungesa ndaj Vllaznisë

Mungesa por edhe ndryshime në staf e skuadër. Egnatia po ndryshon fytyrë dalëngadalë por koha nuk pret pasi këtë të premte do të luajë në shkodër një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme për të siguruar pikë mbijetese. Emri më...

Zogoviç: Nëse synojmë ngjitjen duhet të fitojmë ndaj Egnatias dhe në vazhdim

Malazezi i portës kuqeblu Bojan Zogoviç, ka qënë shoqëruesi i trajnerit Brdariç në konferencën për shtyp të dhënë sot një ditë përpara ndeshjes me Egnatian. Në prononcimin e tij dhënë për median, ai shprehu keqardhjen që nuk morën fitoren...

Latest News

- Advertisement -