Sporte të tjera

Përkujtohet ish hanballisti dhe presidenti i Handballit shkodran, Nikolin Karroca. Çertifikatë “Mirënjohje” nga Bashkia Shkodër-SK Vllaznia dhe KH Ferizaj Kosovë në 1 vjetorin e...

Një vjetori i ndarjes përpara kohe nga jeta në moshën 51 vjeçare të ish handballistit kampion, dhe ish presidentit të Vllaznisë në handball, Nikolin Karroca, ka bërë së bashku pjesëtarët e komunitetit të sportit, ish kolegët e tij të...

(Intervista) Çiklizmi shkodran shkëlqen edhe në garat ndërkombëtare. Trajneri Leonard Kola i kënaqur me suksesin e dytë radhazi të talentit Servet Kastrati, por kërkon...

Çiklistët e Vllaznisë të drejtuar nga trajneri pasionant Leonard  Kola nuk dijnë të ndalen. Viti 2021 ka filluar në mënyrën më të mirë nga ekipi kuqeblu ku pas fitimit të Kupës “Tirana” nga talenti Servet Kastrati, ishte po ky...

Zgjedhjet në KOKSH, Fidel Ylli votohet në postin e presidentit

Ish sportisti kampion i mundjes klasike, biznesmeni, deputeti dhe poltikani, Fidel Ylli është presidenti i ri i KOKSH- Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar. Këtë verdikt e ka dhënë Asambleja e 24 e Përgjithshme Zgjedhore mbajtur fundjavën e kaluar ku zoti...

Pragzgjedhjet në KOKSH, mësohen emrat që do garojnë

Komisioni i Verifikimeve dhe Etikës (KVE) ka zyrtarizuar listat e kandidatëve për President si dhe për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv. Asambleja zgjedhore në KOKSH, janë zyrtarizuar listat me kandidatët për postin e presidentit si dhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv....

Çiklizëm-Kupa “Tirana” për Kadet fitohet nga një shkodran, talenti Servet Kastrati

Aktiviteti i dytë kombëtar i vitit 2021 në sportin e çiklizmit ka qenë Kupa “Tirana”, aktivitet ky i organizuar nga Federata Shqiptare e Çiklizmit në kryeqytet. Krahas çiklistëve më të mirë të kampionatit shqiptar si dhe të atyre të...

Shah-Starton kampionatin e shkollave 9 vjeçare të Shkodrës

Ka startuar sot në qytetin e Shkodrës Kampionati i Shkollave 9 vjeçare, aktivitet me një pjesë më të vogël se sa vitet e tjera për qrsyr të pandemisë. Megjithatë, për organizatorin e këtij aktiviteti, ish shahistin dhe trajnerin e...

Ndahet nga jeta në moshën 67 vjeçare veterani i sportit shkodran Fasli Zylja, ish mundës, trajner dhe arbitër mundje

Një lajm i keq vjen nga komuniketi i sportit shkodran dhe konkretisht sporti i mundjes. Është ndarë nga jeta ish mundësi i Vllaznisë, Fasli Zylja. Lajmin e bëjnë të ditur familjarët e mundësit, të cilët sqarojnë se ai ndërroi...

Ballkaniada e Shkupit-Notarët shkodranë, fitojnë 7 medalje, ndër to 4 Ari

15 sportistë shkodranë të kategorive të ndryshme nga mosha 9 deri në 16 vjeç  konkuruan në Kampionatin Ballkanik i cili zhvillua fundjavën e kaluar në Shkup të Maqedonisë. Në vazhdën e rezultateve pozitive të arritura edhe gjatë vitit 2020...

Not-Vllaznia me trajnerin Kol Shiroka, pjesëmarrës në Ballkaniadën e Shkupit

Ekipi i notit i qytetit të Shkodrës do marrë pjesë në kampionatin ballkanik i cili zhvillohet këtë fundjavë në Shkup të Maqedonisë.Ekipi do të përfaqësohet nga 15 sportistë me mosha që variojnë nga 9-16 vjeç. Pritshmëritë janë rritur si...

Latest News

- Advertisement -