Wednesday, June 19, 2024

Cristiano Ronaldo, golashënuesi i parë më i mirë në 4 vende të ndryshme

Lexo

Arriti 35 gola në 31 paraqitje, duke tejkaluar marokeni Abderrazak Hamdallah ndaloi në 34 gola.

Me dopietën e shënuar në ndeshjen e fundit(Al Nassr-Al Ittihad 4-2), Cristiano Ronaldo ka regjistruar dy rekorde të tjera, të cilat i shtohen atyre të arritura tashmë gjatë një karriere shumë të gjatë dhe të suksesshme. Në fakt, portugezi arriti 35 gola në 31 paraqitje, duke tejkaluar rekordin historik të Pro Ligës Saudite që daton në 2018/19 kur marokeni Abderrazak Hamdallah ndaloi në 34 gola.

Por jo vetëm kaq: siç mund të lexohet në kanalet sociale të klubit saudit, CR7 është gjithashtu lojtari i parë që fiton titullin e golashënuesit më të mirë në katër kampionate të ndryshme (Premier League, LaLiga, Serie A dhe Saudi Pro League).

 

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img