Thursday, May 30, 2024

E pazakontë, ndërpritet gjysmëfinalja e tretë e basketbollit të meshkujve Teuta-Vllaznia

Lexo

Gjysmëfinalja e tretë mes Teutës dhe Vllaznisë në basketboll për meshkuj është ndërprerë në fundin e pjesës së parë për të mos nisur më.

Në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit, në fund të periodës së dytë, basketbollisti i Teutës, Elian Memçaj, reziloi një tripikësh, i cili u kontestua nga Vllaznia me motivacion se kishte përfunduar koha. Pas pushimit, trajneri i Vllaznisë, Damian Bekteshi, kërkoi që sirena e kohës të jetë automatike.

Në këto kushte gjyqtarët vendosën të ndërpresin ndeshjen dhe tani do të vendosë Komisioni i Garave në FSHB për fatin e këtij takimi. Ndeshja u anulua kur rezultati ishte 47-40 për Teutën, ndërsa mbetën pa u zhvilluar edhe dy perioda.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img