Friday, April 19, 2024

Erzeni-Vllaznia, rikthen tifozët në “Niko Dovana”. Shijakasit pas 19 vitesh pritje luajnë në Superiore, shijojnër një fitore të rëndësishme duke mundur kuqeblutë fitues të Kupës së Shqipërisë. Pikantet e ndeshjes sipas Panorama Sport…

Lexo

* Mes tifozërisë shijakase është vënë re gjatë ndeshjes trajneri i Kukësit, Skënder Gega dhe mesfushori i Tiranës, Sherif Kallaku. I pari kishte si mision vëzhgimin e kundërshtarit të radhës, Vllaznisë, ndërsa i dyti, falë edhe miqve të tij shijakas, ndoqi këtë takim.

* Në minutën e 29-të, Iljazi i Erzenit rrëzohet në fushë dhe për më shumë se një minutë, arbitri kryesor, Cjapi, nuk e vë re dhe loja vazhdonte normalisht. Kjo acaron jo pak tifozët vendës.

* Në minutën e 60-të, kapiteni i Egnatias, Gëzim Krasniqi, pas goditjes nga sulmuesi Kaina, largohet me çarje në vetull nga fusha e lojës, teksa duartrokitet gjatë nga tifozët shijakas.

* Trajneri i Erzenit, Xhevahir Kapllani, ka pasur një vëzhgues special në tribunën qendrore. Pikërisht vëllai i tij, is sulmuesi i Kombëtares, Edmond Kapllani, i cili e ndoqi me emocione takimin.

* Mesfushori i Vllaznisë, Esat Mala, i cili nuk është federuar ende për llogari të klubit shkodran, u stërvit për rreth 45 minuta përpara ndeshjes, duke qenë se nuk do të luante në këtë takim.

* Trajnerët Kapllani dhe Josa u përshëndetën edhe pas intervistave që dhanë në përfundim të ndeshjes.

* Vllaznia e ka pasur të pamundur të akomodohej në Durrës një ditë para ndeshjes, pasi hotelet në qytetin bregdetar ishin të zëna.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img