Thursday, April 18, 2024

Euro 2024-Fitoi me Ishujt Faroi 1-0, Çekia është ende në garë për kualifikim në grupin E

Lexo

Republika Çeke është ende në garë për një vend mes më të mirave të kontinetit pasi mundi minimalisht ekipin e Ishujve Faroe. Edhe pse në një formë të dobët ekipi i Silhavit mundi që të merrte tri pikët jetike për kualifikim falë një penalltie të shndërruar në gol nga Suçek në minutën e 76-të.

Me këtë sukses ekipi çek merr përkohësisht vendin e dytë në Grupin E pasi në mbrëmje do të luan edhe Polonia ndeshjen e saj përbalë Moldavisë. Kujtojmë se Grupi E udhëhiqet nga Shqipëria me 13 pikë. Dy më pak ka mundur të grumbullojë Çekia ndërsa Polonia (9 pikë) dhe Moldavia (8 pikë) ndodhen respektivisht në vendin e tretë dhe të katërt.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img