Wednesday, February 21, 2024

Euro 2024, Shqipëria në pritje të shortit. Rrezikohet një grup i “hekurt”

Lexo

Shqipëria siguroi kualifikimin në Europian, teksa u rendit në vendin e parë dhe do të jetë në vazon e dytë për shortin.

Në këtë situatë, kombëtarja kuqezi rrezikon grup të vështirë në Europian, duke ditur që në vazon e parë janë të gjitha kombëtaret e mëdha dhe në të katërtën janë kombëtare si Italia, Serbia apo edhe Zvicra.

Duke iu referuar renditjes aktuale të FIFA-s, shorti më i vështirë për Shqipërinë do të ishte, Francë, Holandë dhe Itali. Ndërsa shorti më i mirë i mundshëm, duke iu referuar gjithnjë renditjes të FIFA-s, do të ishte Gjermani, Slloveni dhe Greqi.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img