Monday, September 16, 2024

Europiani “Gjermani 2024”-Serbi-Slloveni, vetëm barazim. Jovic i jep shpresë serbëve

Në “Allianz Arena”, skuadra e Kek kaloi në epërsi me Karnicnik, më pas në limite u barazua gjithçka

Në ditën e dytë të Grupit C të Euro 2024, Sllovenia dhe Serbia barazuan 1-1 dhe vazhdojnë të mbajnë gjithçka të hapur për fazën e 16-shes. Në “Allianz Arena”, ritëm i lartë, shumë mundësi dhe një finale për zemrat e forta. Në pjesën e parë, në njërën anë Vllahovic dhe Mitrovic provuan reflekset e Oblak, në anën tjetër Sesko humbi mundësinë e artë pas një shtylle të Elsnik.

Në pjesën e dytë ishte Serbia ajo që sulmoi me më shumë lëvizje, por ishte Sllovenia që shënoi me Karnicnik (69′). Një gol të cilit, pas një traverse të Mitrovicit, të besuarit e Stojkovic iu kundërpërgjigjën në minutën e fundit me një goditje me kokë të Jovic(95′), duke vënë gjithçka në ekuilibër.