Sunday, December 3, 2023

FSHF-Kategoria Superiore 2021/22, hidhet shorti në “Air Albania”, ja kalendari i plotë

Lexo

Kategoria Superiore do të nisë më 11 shtator rrugëtimin e saj të 83-të. Këtë të premte, në stadiumin “Air Albania” u hodh edhe shorti i kësaj Kategorie për edicionin 2021-2022, ku u përcaktua kalendari i plotë me të gjitha ndeshjet.

Të pranishëm në hedhjen e shortit ishin përfaqësues të klubeve të Kategorisë Superiore dhe mediave si edhe Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku, shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Marjus Sulejmani, futbollistja e ekipit Kombëtar të femrave, Megi Doçi si dhe ish-futbollisti i Kombëtares, Agustin Kola.

Skuadrat kanë mësuar kundërshtarët e tyre për 36 javët e këtij edicioni, teksa që në javën e parë premtohen emocione.

Më poshtë do të gjeni javën e parë të ndeshjeve të Kategorisë Superiore që do të luhen duke nisur nga 11 shtatori:

KF Tirana – KF Skënderbeu

KF Egnatia – FK Kukësi

KS Kastrioti – FK Dinamo

KF Laçi – KF Vllaznia

KF Teuta – FK Partizani

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img