Sunday, February 25, 2024

FSHF Sunday League / Mbyllet java e 11-të, rivalitet i lartë për kreun në të dyja grupet

Lexo

Kampionati i futbollit amator 9×9 “FSHF Sunday League” është rikthyer pas pauzës dimërore me javën e 11-të. Menjëherë është regjistruar një rezultat surprizë në grupin A, teksa kryesuesit e ATS u mundën nga skuadra e PRIMO MFC me rezultatin minimal 0-1.

Në anën tjetër ishte skuadra Dymbëdhjeta që përfitoi nga hapi fals i ATS, teksa mundën me rezultatin e thellë 5-1 skuadrën e MD dhe tani e shohin veten në vendin e dytë me 25 pikë, po aq sa skuadra e IMMI dhe me një pikë më pak se ATS.

Në ndeshjet e tjera të grupit A, skuadrat e Panthers Shkodër, Legjendat, Vila-L, Vatër, Raiffeisen Bank dhe Luminesen fituan në sfidat e tyre.

Në grupin B, Dajti dhe Kastriotët nuk gabuan në javën e 11-të. Skuadra e Dajtit triumfoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Al Ar dhe kryeson e vetme me 30 pikë. Ndërsa Kastriotët fituan 2-0 ndaj Coca Cola Tepelena dhe ndodhen në vendin e dytë me 27 pikë.

Në ndeshjet e tjera të grupit, skuadrat e Antigonean, Friends Team, Confucius dhe Big-Bite fituan në sfidat e tyre, ndërsa u regjistruan edhe dy barazime në takimet, Ja Ar Plast – FC Parku 2-2 dhe Jata Market – North Gate 1-1.

Më poshtë edhe rezultatet e javës së 11-të të kampionatit të futbollit amator 9×9:

Grupi A

Barrikada – Panthers Shkodër                               0-1

ATS – PRIMO MFC                                                  0-1

Legjendat 9×9 – Hidro Alfa                                    3-0

Dymbëdhjeta – MD                                                  5-1

Elso – Vila – L                                                           0-2

FB Passion – Vatër                                                  1-2

Raiffeisen Bank – Ferraj FC                                   3-0

FC Illyrian Eagles – FC Luminesen                      0-3

 

Grupi B

Coca Cola Tepelena – Kastriotët                           0-2

Albamer – Antigonean                                           1-3

FC Dajti – Al Ar                                                        1-0

Gaia Triumph – Friends Team                             0-2

FC Confucius – Roamel                                          3-0

Ja Ar Plast – FC Parku                                            2-2

Jata Market – North Gate                                      1-1

FC Musa – Big-Bite                                                 2-5

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img