Friday, April 19, 2024

FSHF Sunday League-MFC Panthers Shkodra, FC Dussel dhe Prestige MFC, kryesojnë grupin A pas tre javësh kampionat

Lexo

Kampionati i futbollit amator 9×9 “FSHF Sunday League”, që organizohet nga FSHF me pjesëmarrjen e 35 skuadrave, ka mbyllur javën e tretë. Skuadrat janë të ndara në dy grupe, A dhe B. Ndërkohë që në grupin B është ATS e vetme në krye, në grupin A ka një rivalitet të madh, pasi janë tre skuadra që kryesojnë me pikë të barabarta.

Ekipi shkodran MFC Panthers, në tre ndeshje ka tre fitore duke bashkëkryesuar me pikë të plota së bashku me ekipet FC Dussel dhe Prestige MFC.

Në Grupin B, kryeson e vetme ATS që mundi Primo MFC me rezultatin 2-1 dhe renditet në vendin e parë me 9 pikë. Në vendin e dytë renditet Hidro Alfa, që ka 7 pikë pas barazimi 1-0 me Al Ar, teka renditja vijon me 5 skuadra që kanë marrë 6 pikë në tre ndeshje e më konkretisht Dajti, NOVA, PRIMO MFC, IMI dhe Friens Team. Një nga rezultate më efasuese të javës ishte ndeshja NOVA-ECO EMPIRE, që përfundoi në shifrat 7-2 e që prodhoi plot gola. Më poshtë edhe rezultatet e javës së tretë të kampionatit të futbollit amator 9×9 “FSHF Sunday League”:

Rezultatet-Kampionati i futbollit amator 9×9 “FSHF Sunday League

Grupi A

Vila-L MFC – Ferraj FC                                      0-0

FC Dussel – Coca Cola Tepelena                 3-0

Panthers Shkodër – ALBAMER                    2-1

Pastaria – BTL                                                    4-1

Prestige MFC – Jata Market                          3-1

ANTIGONEAN – ROAMEL                              2-5

MD – North Gate                                               6-1

Ju Ar Plast – KKD                                           3-3

FB Passion – Futura Dent                               0-3

Grupi B

IMMI – HOMELAND PATRIOTS                    3-1

Friends Team – Raiffeisen Bank                   3-2

NOVA – ECO EMPIRE                                       7-2

Security Oktapus – Kastriotët                      1-1

ELSO – Enco Al                                                    3-3

ATS – PRIMO MFC                                            2-1

DAJTI – FC Confucius                                       1-0

Al Ar – Hidro Alfa                                               1-1

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img