FSHF-Zyra Rajonale kryen seleksionimet për ekipet kombëtare Rajonale, spikat Akademia Vllaznia me 17 futbollistë

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Ditët e fundit, Zyra Rajonale e FSHF-së në Shkodër ka zhvilluar seleksionimet e lojtarëve më të mirë të grupmoshave 2007, 2008 dhe 2009 të cilët do të jenë pjesë e ekipeve kombëtare rajonale që do të marrin pjesë në turneun kombëtar që starton javën e ardhshme. Në këto seleksionime kanë marrë pjesë edhe futbollistë të Akademisë tonë dhe në fund plot 17 futbollistë.

Konkretisht janë përzgjedhur futbollistët e datëlindjes 2009: Alban Ramaj, Ares Jubica, Luis Selimi, Alfredo Dukaj, Klaudio Preka.

Futbollistë të datëlindjes 2008: Qemal Mehmeti, Klajdi Mehja, Eglis Ramadani, Jonis Volumi, Flavio Fushaj.

Futbollistë të datëlindjes 2007: Ergestino Pepnikaj, Erhald Lilo, Skender Meta, Aiges Lekiqi, Juli Gurra, Sabian Bizi, Rei Kraja

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -