Java e 14-të e Superiores luhet në dy ditë, e premte dhe shtunë, spikat përballja Kukësi-Vllaznia

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Duke lënë pas javën e 13-të, rezultatet e së cilës evidentuan një Vllazni super në të gjithë drejtimet, ku pas fitores ndaj durrsakëve dhe dështimit edhe të ndjekësve të saj, ka marrë “arratinë” duke iu shkëputur me 9 pikëve rivaleve më të afërt, Partizanit, Laçit dhe Teutës, tashmë fokusi është tek java e ardhshme. Burimet zyrtare nga FSHF bëjnë të ditur se ndeshjet e javës së 14-të do të luhen në dy ditë, të premten dhe të shtunën e javës së ardhshme. Ashtu si edhe në javën e 13-të, edhe kjo javë nis me një përballje interesante, Kukësi-Vllaznia, takim  planifikuar të luhet të premten në “Elbasan Arena” duke filluar nga ora 18.00. Po në këtë ditë dhe në këtë orë është planifikuar edhe ndeshja tjetër, Teuta-Bylis, ndërkohë që një ditë më pas, të shtunën, në program janë edhe tre ndeshjet e tjera, Tirana-Kastrioti, Skënderbeu-Partizani, dhe Apolonia-Laçi, të cilat, që të tria startojnë në orën 13:45.

E premte
Kukësi-Vllaznia (18:00)
Teuta-Bylis (18:00)

E shtunë
Tirana-Kastrioti (13:45)
Skënderbeu-Partizani (13:45)
Apolonia-Laçi (13:45)

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -