Futboll-Kategoria e Dytë në fushë/Sot luhet për titullin kampion, “Play-Off” dhe “Play-Out”

Lexo

Kategoria e Dyte ka mbyllur sezonin e rregullt ndersa sot skuadrat do te zhvillojne edhe sfidat e fundit per llogarite e titullit “Play-Off” dhe “Play-Out”.

Diten e sotme ne “Air Albania” do te zbresin ne fushe Vora dhe Elbasani qe do te bejne llogarite e titullit te Kategorise se Dyte pasi te dyja ekipet kane fituar respektivisht grupet përkatese A dhe B. Gjithashtu te dyja ekipet kane siguruar ngjitjen ne Kategorine e Pare per sezonin e ardhshem.

Gjithashtu do te zhvillohen edhe sfidat e Play-Off dhe Play-Out. Ne grupin A, Veleçiku do te perballet me Naftetarin per nje vend ne finale ndersa Valbona do te sfidoj Sopotin. Ne grupin B, Pogradeci do te luaj kunder Devollit ndersa Laberia do te pres ne shtepi Butrintin. Rezultatet e këtyre sfidave do te percaktojne dy skuadrat qe do te shkojne ne Play Off nga ky grup.

Po sot,  do te luhet edhe sfida e Play Out-it mes Gramshit dhe Tepelenes. Fituesi i kesaj finaleje qendron ne Kategorine e Dyte ndersa humbesi do te luaj edhe nje ndeshje shtese perball skuadres se trete te Kategorise se Trete, sfide qe do te vendose se kush do te luaj sezonin e ardhshem ne Kategorine e Dyte.

Te gjitha keto sfida jane me eliminim direkt dhe nese pas 90 minutash nuk ka nje fitues, atehere ndeshja do te shkoj ne shtese.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -