Thursday, May 30, 2024

Futboll-Kategoria e Parë/ Elbasani dhe Bylisi janë në Superiore, por Java e 30-të ka përballje interesante

Lexo

Kategoria e Parë javën që kaloi ka mësuar edhe disa nga verdiktet e këtij sezoni. Elbasani dhe Bylis kanë siguruar Superioren, teksa mes tyre do të luftojnë për titullin kampion.

Ndërkohë Flamurtari dhe Vora janë dy ekipet e para që sigurojnë matematikisht “Play-Off”, ndërsa nga krahu tjetër Tomori bie zyrtarisht në Kategorinë e Dytë. Por pavarësisht kësaj java e 30-të premton spektakël dhe do të luhet e gjitha në një ditë.

Të dielën 12 ekipet do të zbresin në fushën e lojës për të bërë mes tyre llogaritë e kësaj jave. Të gjitha sfidat do të luhen në orën 15:00. Kështu që Korabi do të përballet me Luzin, ndërsa Apolonia do të presë Bylisin.

Një takim interesant është mes Flamurtarit dhe Elbasanit si dhe mes Kastriotit dhe Burrelit. Dy sfidat e fundit jan Lushnja-Besa dhe Vora-Tomori.

Ndeshjet e javws sw 30-tw tw Kategorisw sw Parw

Flamurtari-Elbasani(15:00)

Apolonia-Bylis(15:00)

Korabi-Luzi 2008(15:00)

Vora-Tomori(15:00)

Lushnja-Besa(15:00)

Kastrioti-Burreli(15:00)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img