Futboll moshat-Kupa Shqipërisë, përcaktohen çiftet çerekfinaliste për kategorinë U-17 dhe U-19

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Dita e diele ka shënuar mbylljen e ndeshjeve të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë në futboll për grupmoshat U-17 dhe U-19. Tur i cili u luajt i ndarë në katër ditë, mes të cilëve ishin edhe ekipet shkodrane, Vllaznia dhe KF Shkodra, nga ku dolën edhe dy ekipet që do të vazhdojnë garën në turin e tretë çerekfinal. Ato janë dy ekipet e 19 vjeçarëve, të cilët respektivisht eleminuan, Akademinë e Futbollit dhe Dinamon. Ndërkohë, dy ekipet U-17 të Vllaznisë dhe të Shkodrës  u eleminuan respektivisht nga Partizani dhe Akademia e Futbollit Tiranë.

Rezultatet e turit të dytë U-17:

Skëndërbeu-Shënkolli (Penallti 1-3)
Pepa-Studenti (Penallti 4-3)
Teuta-Brians  0-1
Vora-Internacional 2-1
Apolonia-Tirana 3-4
Ak.Futbollit-Shkodra 5-1
Partizani-Vllaznia 2-1
Laberia-Laci  (Penallti 3-1)

 Rezultatet e turit të dytë U-19:

Akademia Futbollit-Vllaznia 1-4
Apolonia-Shënkolli 1-3
Flamurtari-Shkëndija Tiranës 1-2
Besa-Laҫi 2-3
Football Republic-Tirana (Penallti 1-3)
Teuta-Partizani  (Penallti 2-4)
Dinamo-Shkodra 1-2
Shkëndija Durrës –Internacional (Penallti 3-4)

 Kalendari i ndeshjeve Çerekfinale për U-17:

Labëria-Shënkolli, Partizani-Pepa, Akademia Futbollit-Brians, Tirana-Vora

Çerekfinale për U-19:

Internacional-Vllaznia, KF Shkodra-Shënkolli, Partizani-Shkëndija Tiranës, Tirana-Laçi

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -