Thursday, April 18, 2024

Gvozdenovic: “Ende nuk mendoj për ‘Final – Four’, kemi ende punë përpara për të bërë”

Lexo

Skënderbeu mori një fitore shumë të rëndësishme, teksa mposhti pastër me rezultatin 0-3 Erzenin, në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-t. Pas sfidës, trajneri i Skënderbeut, Ivan Gvozdenovic u shpreh për MCN TV:

Fitorja? Ende nuk mendoj për “Final – Four”. Si ndaj Kukësit edhe sot ishte shumë e rëndësishme dhe ishim pak të stresuar. Bravo çunave dhe stafit tim për lojën që po bën kjo skuadër. Jam shumë i lumtur për fitoren.

Sot ishim pa 4 lojtarë dhe kjo është shumë e rëdësishme. Kemi sfida shumë të vështira para. Kemi Dinamon dhe Partizanin dhe kemi ende punë përpara për të bërë.

2 gola të shpejtë, i prisnit? E nisëm mirë, pasi shënuam dy gola shumë të shpejtë. Nuk ishim gati të shnëonim kaq shpejt, por ishte shumë mirë dhe ishim shumë të qetë.

2-0 ishte rezultat shumë i vështirë dhe unë si trajner isha shumë i përqendruar dhe do të kërkoja golin e 3-të. Doja të freskoja ende skuadrën për të shënuar më shumë, pasi kishte shumë hapësira. Erzenin luajti dhe luftoi shumë për një gol dhe prandaj isha përqendruar për të shënuar sërish”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img