Wednesday, February 21, 2024

Josa pas fitores: “Tre pikë të nevojshme. Ndeshja me Tiranën e rëndësishme por nuk zgjidh cdo gjë”

Lexo

Vllaznia ia ka dalë kundër Kukësit që të triumfojë me rezultatin 2-0. Goli i Markut në minutën e 20′ dhe më pas i Jonuzit në të 45′ do të mjaftonte për t’i dhënë tre pikët shkodranëve. Pas ndeshjes, trajneri Josa, foli u shpreh për Oversport:

Të rëndësishme ishin tre pikët. Skuadra ishte e vendosur mirë, dinte se cfare kërkonte në fushë. Kukësi zhvilloi disa aksione të mira por jam i kënaqur nga mënyra sesi skuadra shënoi dhe administroi lojën. Goli i dytë na e bëri më të lehtë zhvillimin e lojës. Në pjesën e dytë nuk u shthurëm dhe ishim komplet si në sulm edhe në mbrojtje.

Vllaznia gala nuk mund të themi pasi jemi skuadër që mund të punojnë të gjithë lojtarët, kur kanë dëmtime do t’i presim. Latifi luajti disa minuta. Presim ,Juric, Bulatovic dhe Boshnjakun, i cili ishte i grumbulluar por nuk ishte 100%. Jam i kënaqur me lojtarët që kam tani.

Tirana? Për mua ka rëndësi ndeshja e sotme. Duhet të siguronim me çdo mënyrë 3 pikët për moral fillimisht. Nuk fus vetëm Tiranën por edhe Erzeni me Lacin janë në. Ne duhet të qetësohemi pasi kemi pasur shumë ngarkesë që të përgatisim ndeshjen me Tiranën. E rëndësishme por nuk zgjidh çdo gjë ajo ndeshje.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img