Kategoria e Parë/ Festojnë Besa dhe Turbina, Besëlidhja barazon sërish

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Kategoria e parë luan sot javën e tetë të kampionatit. Në përfundim të ndeshjeve kanë festuar fitoret Besa dhe Turbina, teksa përfundoi në barazim 1-1 sfida mes Besëlidhjes dhe Burrelit. Skuadra nga Kavaja iu fal golit të nigerianit Chinonso Onuh pas gjysmë ore lojë për të thyer Lushnjen.

Fitorja e sotme në stadiumin e Peqinit, ka ngjitur Besën në kuotën e 12 pikëve, po aq sa numërojnë edhe Skënderbeu e Korabi, të cilët nuk e kanë zhvilluar akoma takimin e javës së tetë.

Turbina mposhti 3-0 Tërbunin në fushën e saj. Fitorja e parë në kampionat për skuadrën nga Cërriku, që mori pikët maksimale falë golave të Laroshit me panallti (15’), ndërkohë që realizoi dy herë edhe nigeriani Ahanonu.

Sërish barazim 1-1 për Besëlidhjen pas atij ndaj Skënderbeut. Ekipi lezhian e mbylli në disavantazh pjesën e parë ndaj ekipit matjan, me këta të fundit që gjetën golin me anë të Klajdi Kryemadhit (41’).

Besëlidhja reagoi dhe evitoi humbjen falë realizimit të brazilianit Da Silva në minutën e 49’. Lezhianët renditen në vendin e nëntë me 9 pikë. Po kaq numëron edhe Burreli.

Besa 1–0 Lushnja (Onuh 33′)

BESA: Da Silva, Hoxha, Bali, Sulovari, Raza, Ntephe, Dalipi, Nurja, Kuka, Ramilli, Onuh

LUSNHJA: Kaloshi, Basha, Daci, Magani, Meta, Pepa, Korreshi, Alushi, Camko, Andoni, Ziaj

Besëlidhja 1–1 Burreli (Da Silva 49’/ Kryemadhi 41′)

BESELIDHJA: Demi, Mataliaj, Veseli, Gjikolaj, Da Silva, Pergjoni, Hepaj, Nunes, Shehu, Bruka, Dibra

BURRELI: Dani, Hasa, Dedgjonaj, Kastrati, Ferruku, Stana, Kurbneshi, Ivziku, Kryemadhi, Ramos, Osikel

Turbina 3–0 Tërbuni (Laroshi 16, Ahanonu 26′, 73′)

TURBINA: Laroshi, Isha, Ngjela, Zaimi, Dezghu, Hyska, Yusuf, Ahanonu, Buxhelaj, Zani, Gonzalez

TERBUNI: Vata, metani, Mezini, Xhabrahimi, Rezi, Duka, Zagani, Hoxhaj, Tafili, Baholli, Filipi

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -