Kategoria e Dytë/ Rezultatet dhe renditja

Lexo

Shqipëria U-16 fiton miqësoren e parë me Malin e Zi U-16 në Podgoricë

Mali i Zi U16 – Shqipëri U16          0-1(Shënues: Nuredini 64’)Formacioni i Shqipërisë: Leonard Kolgecaj, Davide Avdullari, Enea Elmazi, Murselo Dervishi,...

(Video) Vllaznia humb në shtesë Superkupën e Shqipërisë. Kuqeblutë tashmë të përqëndruar tek kampionati, presin të hënën Egnatian në “Loro Boriçi”

 Ashtu siç pritej, Superkupa e Shqipërisë ka dhuruar emocione pa fund. Tirana kampione e Shqipërisë dhe Vllaznia fituese e...

Naftëtari ka mundur me rezultatin 6-2 Gramshin dhe kështu ka marrë kreun e Grupit A me 12 pikë. Kjo erdhi dhe si pasojë e humbjes së Veleçikut në shtëpi nga Sopoti, me rezultatin 1-2.lg.php.gif

Një fitore bindëse mori edhe Shënkolli, e cila mundi në shtëpi Bulqizën me rezultatin 3-0.

Në sfidën tjetër të kësaj jave, Murlani ka mundur në shtëpi Adën me rezultatin 2-1.

Kategoria e Dytë

Grupi A, Java 5

Naftëtari 6-2 Gramshi (Saraçi 9′, 68′, Lireza 10′, Kumanaku 36′, 57′, Pepa 55’/ Baku 61′, Hasa 69′)

NAFTETARI: Mucogllava, Souza, Ggea, Kosti, Kajo, Saraci, Kumanaku, A. Gega, Pepa, Lireza, Marini

GRAMSHI: Mertkola, Lena, Veliu, Karepi, Hasa, A. Hasa, Topalli, Velaj, Baku, Goga, Latifi

Veleçiku 1-2 Sopoti (Hajdari 16’/ Mici 61′, 80′)

VELECIKU: Kacaj, Elbasani, Balaj, Zefi, Banushaj, Hasaj, Rrustemaj, Hjadrari, Shekaj, Dibra, Kaceli

SOPOTI: Miraka, Jugu, Tanushi, Seferi, Asllani, Mici, Goci, Myslimi, Kaloshi, Levendi, Ukaj

Murlani 2-1 Ada (Nonato 32′, Lekaj 83’/ Xhahysa 2′)

MURLANI: Caku, Ramja, Temja, Keshtejaku, Hila, Djepaxhia, Lekaj, Nonato, Trianoski, Lani, Shpuza

ADA: Ndoj, Pjetri, Sekja, Kacubela, Curri, Xhahysa, Kolaj, Frroku, Allani, Pali, Laceja

Shënkolli 3-0 Bulqiza (Lleshi 3′, Bushi 59′, Hoxha 76′)

SHENKOLLI: Gjeka, Frroku, Perndreca, Perlesi, Zefi, D. Perlesi, Bushi, Lleshi, Gjoka, Bushi, Kacorri

BULQIZA: Spaho, Pepa, Cane, Soumah, Merepeza, Shkreta, Fida, Taku, Cevani, Lamptey, Uka

RENDITJA: 1. Nfatëtari – 12 pikë, 2. Shënkolli – 10 pikë, 3. Sopoti – 10 pikë, 4. Veleçiku – 10 pik2, 5. Vora – 7 pikë, 6. Valbona – 7 pikë, 7. Iliria – 7 pikë, 8. Murlani – 3 pikë, 9. Bulqiza – 3 pikë, 10. Gramshi – 0 pikë, 11. Ada – 0 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -