Sunday, February 25, 2024

Katërshe arbitrash nga Holanda për ndeshjen, Shqipëri-Moldavi. Kryesor është Denis Higler.

Lexo

Shqipëri-Moldavi është ndeshja e radhës eleminatore për kualifikueset e Europianit 2024. Sfida në fjalë, e para në shtëpi për këto eleminatore, do të luhet mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “Air Albania” të kryeqytetit duke filluar nga orra 20:45.

Ndërkohë që tekniku Brazilian Silvinjo vazhdon të përgatisë skuadrën për këtë ballafaqim shumë të rëndësishëm, është mësuar edhe trupa gjykuese e kësaj ndeshjeje.

Do të jetë një katërshëe arbitrash hollandezë që do të gjykojnë këtë ndeshje. Kryesori i ndeshjes do të jetë Denis Higler, i cili për shqiptarët është një emër i njohur. Dy vite më parë, ai gjykonte ndeshjen e Ligës së Konferencës mes Bazelit dhe Partizanit, ku të kuqtë mundeshin në Zvicër me rezultatin 3-0.

Higler do të ndihmohet nga Jos van Zuilen dhe Doi de Nas të cilët do të jetë asistentët. Gjyqtar i katërt i këtij takimi do të jetë Ingmar Ostrom. Vëzhgues i UEFA-s do të jetë turku Barish Shimshek ndërkohë që delegat do të jetë Haraldur Haraldson nga Islanda.

Arbiter kryesor: Denis Higler (Hollande)

Asistent 1:Just van Zuilen (Hollande)

Asistent 2: Roi de Nas (Hollande)

Arbiter i 4:Ingmar Ostrom (Hollande)

Vezhgues:Baris Simsek(Turqi)

Delegat:Haraldur Haraldsson(Islande)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img