Korabi me fat, goli i Kekos e çon në finale me Flamurtarin

Lexo

Tomori-Korabi 0-1(Keko 74)

Tomori:Boje,Hida,Kasmollari,Shaqe,Çaço,Ismailaj,Deliu,Dushkaj,Laval,Fejzaj,Emini. Tranjer:Klodian Arberi

Korabi:Qyrani,Paplekaj,Lila,Lala,Selmani,Marku,Mziu,Tabaku,Joti,Kasalla,Keko. Tranjer:Shpend Kumbarçe

Ndeshja eshte luajtur ne nje fushe jo komode per keto skuadra dhe rastet nuk kane munguar ne pjesen e pare nga te dyja skuadrat. Por ndeshja do te merte tjeter ritem ne pjesen e dyte aty ku Kasmollari jep nje kros ne zone per Laval me sulmuesin qe kerkon penallti, por arbitrat nuk jane te ketij mendimi.

Ndersa pak minuta me vone serish Tomori me dyshen Laval-Emini nxjer te lire kete te fundit por gjuajtja eshte per tu harruar. Ate qe nuk e beri Tomori e ben Korabi dhe eshte talenti Albers Keko i cili shenon golin e pare dhe te vetem te kesaj sfide duke kaluar ne avantazh Korabin.

Deri ne fund nuk ndryshon asgje dhe Korabi kalon ne ndeshjen finale perballe Flamurtarit duke synuar kualifikimin ne kategorine Superiore.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -