Saturday, May 25, 2024

Lushnja i falet Brunild Pepës, goli i tij mban lagunarët në kategorinë e parë

Lexo

Lushnja-Valbona 1-0(Pepa 20’)

Lushnja:Kaloshi,Magani,Basha,Samake,Ruço,Selita,Andoni,Levendi,Kananaj,Canka,Pepa. Tranjer:Klevis Dalipi

Valbona:Braho,Mashi,Gjonaj,Sefgjinaj,Rosaj,Punavija,Mziu,Çutra,Farruku,Balla,Jaupaj. Tranjer:Gazmir Fuçija

Nje ndeshje mes dy skuadrave qe secili kishte objektiv te njejte, fitoren por ne fund ia del pervoja e Lushnjes te mbijetoj me ndeshje shtes. Ka qene pikerisht veterani Brunild Pepa i cili con ne delir tifozerin e lagunarve me krosin e ardhur ne zone te cilin e shfrytezon mjafte mire duke mposhtur portierin mik Braho. Megjithate, duhet thene se i gjithe takimi eshte luajtur ne nerva e siper, por ne mes tensionit, ne fund gjithcka mbyllet me rezultatin 1-0 me Lushnjen qe qendron ne Kategorine e Pare dhe gjithashtu Valbona mbetet ne Kategorine e Dyte.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img