Thursday, July 18, 2024

Kupa e Amerikës-Eliminohet Brazili, Uruguai dhe Kolumbia në gjysmëfinale

Lexo

Kolumbi-Uruguai do të jetë gjysmëfinalja e dytë e “Copa America 2024”. Skuadra e trajnerit Bielsa, eliminon Brazilin pas gjuajtjes së penalltive, pasi koha e rregullt përfundoi në barazim pa gola 0-0.

Kupa e Amerikës 2024 humbet Brazilin, i cili largohet nga turneu pas humbjes me penallti ndaj Uruguait, i cili rezistoi në minutat e fundit të takimit ndonëse në inferioritet numerik për shkak të daljes me karton të kuq të Nandez.

Në çerekfinalen tjetër Kolumbia shkatërron 5-0 Panamanë dhe siguron një vend në gjysmëfinale ku o të ketë përballë Uruguain.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img