Thursday, April 18, 2024

Lajm i mirë për Brojën, rikthehet pas 10 muajsh mungesë

Lexo

Nga Aston Vila tek Aston Vila. Gati 10 muaj më parë pësoi një dëmtim në miqësoren kundër ekipit nga Brimingami, por sot u rikthye pikërisht në një ndeshje mes Çelsit dhe Aston Vilës.

Pas operacionit në gju dhe një periudhe të gjatë riaftësimi, 22-vjeçari ka luajtur minutat e para për këtë sezon për ekipin e Çelsit. Lajmi është mjaft i mirë edhe për komisarin teknik të Shqipërisë, Silvinjo, icili në prag të ndeshjes me Republikën Çeke fiton një tjetër armë për sulmin kuqezi.

Edhe pse mund të konsiderohet si një datë e madhe në aspketin personal për Brojën, dita e sotme ishte e errët për skuadrën e Çelsit, e cila u mund në “Stamford Bridge” 1-0.

Golin e vetëm të të gjithë ndeshjes e shënoi Uatkins në të 73’ ndërsa vendasit prej minutës të 58’ u detyruan të luanin me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të Malo Gustos.

Pas javës të 6 në Premier League, Çelsi ndodhet në vendin e 14 me vetëm 5 pikë të grumbulluara.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img