Wednesday, June 19, 2024

Lajmi i fundit…Supersfiden Vllaznia-Egnatia e gjykon ndërkombëtari Juxhin Xhaja, gjysmëfinalja “Final 4”

Lexo

Arbitri ndërkombëtar i ktegorisë së FIFA-s, tiranasi Juxhin Xhaja është caktuar të gjykojë ndeshjen Vllaznia-Egnatia. Një supersfidë kjo e vlefshme për gjysmëfinalet e “Final 4” që përball dy skuadrat më të mira të kampionatit. Pas fitores së Kupës së Shqipërisë, rrogozhinasit synojnë edhe kampionatin, ndërkohë që kuqeblutë e Vllaznisë ka kohë që i sillen rreth e rrotull titullit kampion që i mungon prej 23 vitesh, por që këtë sezon e kanë piketuar për ta bërë të tyrin.

Në të dy krahët e fushës në ndihmë të kryesorit Xhaja do të jenë Denis Rexha(Tiranë) dhe Ridiger Çokaj(Lezhë), ndërkohë që gjyqtr i katërt do të jetë lezhjani Eldorian Hamiti. Në sistemin VAR dhe AVAR janë caktuar: Kreshnik Barjamaj(Tiranë) dhe Florjan Lata(Durrës). Ndërsa, delegat: Marjus Sulejmani(Tiranë) dhe Vëzhgues:Albano Janku(Tiranë.

Gjyëtarë: Egnatia-Vllaznia

Arbitër kryesor:Juxhin Xhaja(Tiranë)

Asistent 1:Denis Rexha(Tiranë)

Asistent 2:Ridiger Çokaj(Lezhë)

Arbitër i 4:Eldorjan Hamiti(Lezhë)

Var:Kreshnik Barjamaj(Tiranë)

Avar:Florjan Lata(Durrës)

Delegat:Marjus Sulejmani(Tiranë)

Vëzhgues:Albano Janku(Tiranë

Në prag të kësaj sfide, trajnerët përkatës, Thomas Brdariç i Vllaznisë dhe Edlir Tetova i Egnatias kanë zyrtarizuar edhe formacionet e para.

Formacionet:

Egnatia:Sherri,Dylis,Aleksi,Montenegro,Fernando,Malota,Ndreca,Zejnullai,Xhemajli,Fangaj,Ibrahimoglu Trajner:Edlir Tetova.

Vllaznia:Qarri,Smajli,Juriç,Krymi,Gruda,Balaj,Boshnjaku,Mala,Hakaj,Stojanoviç,Alivoda Trajner:Tomas Brdariç.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img