Thursday, February 22, 2024

Merkato-Basketboll Meshkuj-Mbërrin amerikani i tretë te Vllaznia, Anthony Ozubuekëe, 2.04 metra i gjatë. Të shtunën, në fushë kundër Apolonisë

Lexo

Anthony Ozubuekëe, është amerikani i tretë që i bashkohet ekipit të Vllaznisë në basketboll për meshkuj. Ai ka mbërritur në orët e mesnatës në Aeroportin “Nënë Treza të Tiranës ku është pritur nga përfaqësues të Shoqatës së Basketollit Vllaznia, dhe menjëherë është nisur drejt Shkodrës.

Në informacionet e para që Veriu Sport arriti të sigurojë, Anthony Ozubuekëe ka një shtatlartësi të admirueshme prej 2 metër dhe 04 centimeër dhe pozicioni i tij në fushë është qëndra, aty ku trajneri Damian Bekteshi e kërkonte prej kohësh një përforcim të tillë.

Në Shkodër, Anthony Ozubuekëe, gjen edhe dy amerikanë të tjerë, Craig Lamont Saab dhe Mckyron Endrel Tucker, i pari disi më herët, ndërkohë që i dyti, vetëm prej një jave është bërë e Vllaznisë.

Mbërritja e dy metroshit Anthony Ozubuekëe tek Vllaznia vjen në një moment kritik për Vllazninë pasi në mënyrë krejt të papritur u largua nga radhët e kuqebluve një basketbolliset me peshën i formacionit, si Elian Memçaj, i cili për arsye të një oferte më të mirë nga ana e klubit durrsak, Teuta.

Nisur nga shtalartësia, 2.04 dhe CV-ja e pasur që e shoqëron, pritet që amerikani Anthony Ozubuekëe të jetë një pikë e fortë e skuadrës kuqeblu. Megjithatë, duhet pritutr për të parë realisht vlerat e tij në fushën e lojë. Të enjten do të jetë seanca e parë stërvitore në gjirin e Vllaznisë, ku deri pasditen e së shtunës kur luhet ndeshja zyrtare me Apoloninë, tekniku Bekteshi do të ketë edhe një seancë stërvitore në dispozicion, për ta inkuadruar me pjesën tjetër të skuadrës.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img