Thursday, May 30, 2024

Merkato-PSG kërkon edhe Pogba e Kamavinga

Lexo

Nëse me ardhjen e Messit merkato te PSG dukej e përfunduar, Al-Khelaïfi nuk mendon të njëjtën gjë. Ai paralajmëroi një javë më parë se ardhja e argjentinasit mund të mos jetë e fundit në Paris dhe L’Équipe e ka konfirmuar këtë gjë të martën, duke siguruar që parizianët po ndjekin nga afër situatën e Pogba dhe Camavinga. Sa i përket mesfushorit të Manchester United, PSG nuk nxitohet dhe mund ta marrë atë falas në 2022.

Gjithçka tregon se Pogba nuk do të rinovojë me Djajtë e Kuq dhe, nëse ai mund të vijë në kryeqytetin francez këtë verë, Leonardo duhet të shesë së pari disa lojtarë për ta bërë operacionin të zbatueshëm. Sidoqoftë, gjëja më e mundshme është që futbollisti francez të arrijë sezonin e ardhshëm me kosto zero. Për Camavingan, situata është shumë e ndryshme nga ajo e Pogba. Edhe pse mesfushori përfundon kontratën e tij në 2022 dhe nuk dëshiron të rinovojë si lojtar i United, Rennes mund ta lerë atë të largohet për një shifër që do të ishte rreth 30 milionë euro.

Camavinga është e qartë se nuk do të rinovojë me Rennes dhe është duke pritur një telefonatë nga PSG, edhe pse nuk përjashtohet mundësia që të largohet falas si Pogba, në 2022. L’Équipe vazhdon të këmbëngulë që Pogba ose Camavinga mund të mbërrijnë në Paris para 1 shtatorit, pasi Al-Khelaïfi mund të ketë një as të fundit nën mëngë.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img