Tuesday, April 23, 2024

Ndërkombëtari, Enea Jorgji, gjykon sot në “Loro Boriçi”, klasiken, Vllaznia-Tirana

Lexo

Klasikja e futbollit shqiptar, Vllaznia-Tirana, takim që do të luhet sot në stadiumin “Loro Boriçi” duke filluar nga ora 17:00 do të gjykohet nga ndërkombëtari, Enea Jorgji, arbitër i kolegjimit të arbitrave të Elbasanit.

Ndihmës të tij, janë Denis Rexha dhe Ridiger Çokaj të kolegjumeve, Tiranaë dhe Lezhë. Arbitër i katërt është tropojani, Dorjan Maletaj

Në VAR dhe AVAR, janë caktuar: Kreshnik Bajrami dhe Albert Doda, që të dy të kolegjumit të Tiranës. Ndërsa, delegate dhe vëshgues të FSHF-së, janë: Besnik Çela dhe Plarent Kotherja(Tiranë)

Arbitër kryesor:Enea Jorgji(Elbasan)

Asistent 1:Denis Rexha(Tiranë)

Asistent 2:Ridiger Çokaj(Lezhë)

Arbitër i 4:Dorjan Maletaj(Tropojë)

Var:Kreshnik Bajramaj(Tiranë)

Avar:Albert Doda(Tiranë)

Delegat:Besnik Çela(Tiranë)

Vëzhgues:Plarent Kotherja(Tiranë)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img