Ndërprerja e Superligës, Vllaznia të martën miqësore me Drenicen në Kamzë

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Ndërprerja e kampionatit shqiptar për shkak të ndeshjeve të kombëtares kuqezi, në kampin kuqeblu është menduar të kompensohet me një ndeshje miqësore. Dhe, për këtë është gjetur skuadra e Superligës së Kosovës, Drenica, edhe ajo në moment pause të kampionatit të atjeshëm për të njëjtin motiv të angazhimit të kombëtares së tyre në ndeshjet e Ligës së Kombeve. Kuqeblutë, takimin e fundit e patën të premten e kaluar për Kupë ndaj Elbasanit në “Loro Boriçi”, ndërkohë që rikthehen po në “Loro Boriçi” të shtunën e kësaj jave për ndeshjen e javës së tretë të Superligës, klasiken Vllaznia-Tirana. Në pritje të këtij ballafaqimi, tekniku Brdariç ka mundësi të testojë lojtarët e tij përballë skuadrës kosovare që drejtohet nga gjirokastriti Bledar Devolli, ku krahas skuadrave të tjera të futbollit shqiptar, në karrieren e tij sportive ka luajtur edhe për Vllazninë. Skuadra e re e Devollit vjen në këtë përballje pas një përformance shumë të mirë në futbollin kosovar, ku në katër ndeshjet e para të drejtuara prej tij ka një bilanc shumë pozitiv, 3 fitore dhe 1 barazim. Po kështu, edhe Vllaznia, po aq sa kundërshtari ka bilancë pozitiv, me katër fitore radhazi, dy në Kupë dhe dy në kampionat. Pikërisht për këtë nivel optimal të dy skuadrave në fjalë, miqësorja e së martës pritet t’i shërbejë profesionalisht në mënyrën më të mirë të dyja skuadrave për një testim shumë serioz përpara rikthimit në kampionatet e tyre. Nga sa bëhët e ditur, miqësorja në fjalë do të luhet të martën në Kompleksin sportiv të ekipeve kombëtare, Kamzë duke filluar nga ora 12.00.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -